Ласкаво запрошуємо на сайт
Методичного кабінету
Новокаховської міської ради

74900,
Херсонська обл.,
м. Нова Каховка,
вул. Історична 5
факс: (05549) 4-22-04
e-mail: nkmetka@gmail.com
Головна » Новини, інформація » Участь у Міжнародному тижні із запобігання отруєння свинцем у ЗОШ І-ІІІ ступенів №10

Участь у Міжнародному  тижні  із запобігання отруєння свинцем у ЗОШ І-ІІІ ступенів №10

Участь у Міжнародному  тижні  із запобігання отруєння свинцем у ЗОШ І-ІІІ ступенів №10
    У період з  23 до  27 жовтня 2017 у школі проходить Міжнародний тиждень із запобігання отруєння свинцем, основною темою якого є відмова від використання фарб, що містять свинець. Не зважаючи на заборону використання свинцю у виготовленні побутових товарів, інтоксикації продовжують піддаватися значна кількість  людей.
   Цей метал має довгостроковий негативний вплив на здоров'я. Попри те, що негативні наслідки контакту зі свинцем для здоров'я людини добре відомі, його вплив залишається серйозною проблемою, викликаючи занепокоєння фахівців охорони здоров'я всього світу.
Зокрема, як зазначають експерти ВООЗ, чимало  людей піддаються впливу свинцю, що міститься у фарбі. Така фарба, як і раніше, широко представлена в продажу і використовується в багатьох країнах.
    У 2011 р був заснований Глобальний альянс з відмови від застосування свинцю у фарбах, покликаний сприяти поступового виведення з виробництва та припинення збуту фарб, що містять свинець. Ключовою умовою  є формування в країнах належної нормативно-правової бази для припинення виробництва, імпорту, експорту, поширення, збуту і використання таких фарб. У плані  Глобального альянсу передбачена наступна мета: до 2020 року всі країни повинні прийти до повної заборони використання фарб, що містять свинець.
   Проте проведене Програмою Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП) опитування показало: на червень 2016 року лише 62 уряди підтвердили, що в їх країнах діють юридичні норми з контролю використання фарби, яка містить свинець.
   Між тим, свинець є отруйною речовиною, накопичення якого впливає на цілий ряд систем організму. В організмі свинець потрапляє в мозок, печінку, нирки, кістки та зуби. Особливо небезпечний він для дітей молодшого віку,  оскільки у них абсорбується в 4-5 разів більше свинцю, що потрапляє в організм, ніж у дорослих.  За оцінками фахівців, вплив свинцю є одним з факторів, що викликають щорічно близько 600 000 нових випадків розвитку порушень розумової діяльності.  Відтак, ВООЗ назвала свинець одним з 10 хімічних речовин, що викликають основну стурбованість у сфері охорони здоров'я і вимагають дій з боку держав-членів,  щоб захистити здоров'я населення.
       Не купуйте iграшок занадто яскравих кольорiв — вони можуть бути токсичними!
                                                             Вчитель  хімії Нелепенко Т.П.
Участь у Міжнародному  тижні  із запобігання отруєння свинцем у ЗОШ І-ІІІ ступенів №10


 |  :nesina  |   |  498

Интересное

Меню
Друзі

Архів

Ноябрь 2018 (25)
Октябрь 2018 (24)
Сентябрь 2018 (12)
Август 2018 (14)
Июнь 2018 (24)
Май 2018 (31)

Ми у facebook! Приєднуйтесь!

Ми у facebook! Приєднуйтесь!

Захист прав дитини

*****

*****
Счетчик PR-CY.Rank Яндекс.Метрика